YENİDEN BAŞLANGIC  VE ESAS YOLA DEVAM
                                                                                Ebu Said Afşini

Her şeyin bir zamanı, her probemin bir çözümü ve her derdin de bir devası vardır.

Kürd halkının kurtuluşu için bundan 19 yıl önce kurulan Partiya İslamiya Kurdistan-PİK. Bu sürec içinde bir çok tahrip ve tehditlerden geçti. Her seferinde artık kesin olarak yıktık ve bir daha kalkmaz naralarına karşı tekrar dirildi ve eskisinden daha da bilinçli olarak ve sağlam temeller üzerinde durarak üstlendiği görevi yerine getirmek üzere yoluna devam ett. Bu kutsal dava peygamerlerin davası gibi bir sürü imtihandan ve merhaleden geçerek günden güne erdemleşerek hedefe doğru yürümektedir. Buna engel olacaklarını sananlar mutlaka ve mutlaka hüsrana uğrayacaklar  ve kendilerini çizginin alt tarafından bulacaklardır. Kürd halkının kurtarıcılığına soyunan islam dışı her türlü zihniyet bu halkın başına  felaket, gözyaşı, kan, baskı, tecir ve ölüm getirmiştir. Her seferinde düşmana mağlup olmuşlar ve Kürd halkını hüsrana uğratmışlar, düşmanlarımızı da sevindirmişlerdir. 

Ama Kürd halkı yılmadan usanmadan bağımsızlık uğruna mücadelesini sürdürmektedir. Bilinçli, imanlı ve cesur  bir kadro ile Kürd halkının imdadına yetişmek için bu hareket kendi imkanları dahilinde mücadelesini sürdürmekte olup, düşmanlara kesinlikle bel bağlamamayı esas almaktadır. Halkının hertürlü degerlerine sahip çıkan, maneviyatına sarılan ve dininden ve imanından kesin olarak taviz vermeyen ilmi erdeme erişmiş kadro ve yapı sadece PİK’ de mevcut olup, halkımızın yegane ve son umudu olmuştur. Kürd halkının bir asırdan fazla özlemini çektiği hareket Kürdistan İslam Partisidir. Bu hareket kadrosunda bulundurduğu eleman ve birikimleri sayesinde hem Kürd halkı tarafından hem de Dünya kamuoyu tarafından kabul görmüş ve bu sahada Kürd halkı için mücade etme meşruluğunu kazanmıştır.

Bu hareketin elemanları olan bizler bunun bilincinde olarak hertürlü engellere, iftira ve saldırılara rağmen, doğru yolda olduğumuzun kanatine varmış olup, bu yol bizim yolumuzdur diyor ve Kürd halkına ve islam dünyasına  hizmet edecek tüm müslümanların bize destek çıkmalarını bekliyor ve talep ediyoruz. Bugün Müslüman ve mazlum olduğu için hem Kürd halkı hem de islam diyarı baskı ve zulüm altındadır.  Hergün medyada seyrettiklerimiz hepimizi bir taraftan üzerken, diğer taraftan da kamçılamaktadır. Fakat çoğumuz mücadele zemini bulamadığızdan dolayı mekanlarımıza çekilip oturmuş vaziyetteyiz. Ama Partiya İslamiya Kurdistan yani PİK olarak artık bu zemini tüm müslümanlar için oluşturmuş durumdayız. Bu zemine canla ve başla katılmanızı talep ediyor ve sizleri hem Kürd halkının hem de Dünya müslümanlarının kurtuluşu için mücadeleye davet ediyor ve Allah rizasına matuf olmak için sizleri bekliyoruz.

Kürd halkın yegane ve son ümidi olan PIK yoluna devam etmekten kararlıdır. Zira doğru yolun yolcuları sabırlı ve metanetli olmak zorundadırlar. Ancak o zaman Allah rızasını kazanabilirler. Allah’ a emanet olunuz.